טיב טעם, חוסר טעם (בניהול)

מי לא מכיר את "טיב טעם"? רשת השיווק שמוכרת 7 ימים בשבוע ומתחרה ברשתות הגדולות, ומתמחה במכירת מוצרים לא ממש כשרים. 2 הפרמטרים האלו מושכים אל החברה לקוחות רבים, במיוחד מהמיגזר הרוסי והמגזר החילוני.

טיב טעם כבר הסתבכה 3 פעמים בעבר: פעם אחת בפרשייה שנקרא "פרשת הביצים" (שבה נמכרו ביצים שפג תוקפן ללקוחות), פעם אחת בפרשה שנקראת "העוף המתובל" (בה עלה כי הרשת מוכרת עוף מתובל שאינו ראוי למאכל אדם), ובפעם האחרונה בפרשה שעלתה בכלבוטק ונקראת "פרשת החתול", כאשר במסגרת הפרשה הזו (שדובר עליה רבות עוד לפני שהוקרן פריים אחד מהתוכנית עצמה) נראה חתול שאוכל בשר שהיה אמור להיות משווק.

בפרשיה האחרונה, טיב טעם טענה שעובד שפוטר "התנקם" בחברה בכך שמה שצולם "בוים". מעניין שאותו עובד לא נתבע מאז ומעולם, שמו לא פורסם ואין כל הוכחה שכלבוטק פיברקו עובדות.

היום הופיעה כתבה בעיתונות על כך שהולך להיכנס מנהל חדש לטיב טעם, מנהל מאוד מוכר לאנשי העסקים, שמו: יעקב גלברד.

הנה היסטוריה קצרה מהשנים האחרונות של מר גלברד, ואתם מוזמנים לעקוב אחרי הלינקים: הוא היה דירקטור בקלאב מרקט שקרסה ולא גילה לקוקה קולה על מצבה האמיתי של קלאב מרקט. קוקה זעמו והחליטו לזרוק לעזאזל את פלאפון (1000 מכשירים, 5 מיליון ש"ח בשנה רווח לפלאפון הלכו לפרטנר, המתחרים). הנה ציטוט ממה שאמר נשיא החברה המרכזית למשקאות קלים, רוני קובורסקי (מתוך הכתבה): "יעקב גלברד לא עמד באף אחד מעקרונות העבודה שלנו: הגינות, שקיפות ויושר. לכן איננו יכולים להמשיך ולקיים יחסים עם החברה שהוא עומד בראשה. בעולם המנהלים יש כללי משחק, והסיבה המרכזית לכך שמנהל בכיר יכול לדרוש שכר גבוה היא היכולות שלו והסיכון הגבוה הכרוך במשרה, כמי שישלם ראשון את המחיר אם החברה לא תעמוד ביעדיה. העובדה שקולגה שלי גורם ביודעין נזק כבד לקולגה אחרת, תוך הפרת כל כללי המשחק, אינה נסלחת".

הוא היה מנכ"ל פלאפון ולפי הדיווחים הוא אכן העלה את הרשת לפסים יותר רווחיים, אבל החברה נמצאת אי שם במקום השלישי אחרי סלקום ואורנג'. הבעלים של בזק, לעומת זאת, החליט "לשדרג" אותו להיות מנכ"ל בזק.

אך האם כמנכ"ל בזק היה מר גלברד מנכ"ל ישר ותקין? אממ, לא כל כך. נראה כי מר גלברד מאוד חובב אופציות לו ולמקורביו, והרשות לניירות ערך לא ממש אהבה את החמדנות שלו. בכל זאת, 7.5 מיליון ש"ח לבכירים בבזק באופציות לא הולכים ברגל (הוא קיבל "רק" 2.4 מיליון ש"ח). אז מה בזק עשו? נכון, פיטרו אותו. הוא בדרך גם הפסיד אוציות בשווי 58 מיליון ש"ח בלחץ הרשות לניירות ערך. ממש מסכן הבחור..

ועכשיו, טיב טעם הולכת לשכור אותו כשותף וכמנהל, עם כל העבר ה"צבעוני" הזה. אני פשוט תוהה (ולפי התגובות לכתבות בכל אתר, לא רק אני), האם טיב טעם באמת חושבים שדווקא הוא המנכ"ל הכי מתאים? כלום חסרים מנכל"ים מקצועיים בשוק עם עבר כספי נקי?

אולי בכל זאת הסלוגן של טיב טעם צודק: "לאחרים פשוט אין את זה" 🙂

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “טיב טעם, חוסר טעם (בניהול)

  1. מעניין.
    כנראה שחכמי ישראל צדקו באומרם שמזון לא כשר "מטמטם המוח והלב". כל הרשת הזאת מריחה רע (ולא רק בגלל הבשר).

סגור לתגובות.