ארקדי גאידמק, ביצועיסט מדהים

אם יש משהו שבמדינה שלנו אוכל כל חלקה טובה, אותו משהו נקרא: בירוקרטיה. הולכים להרים כביש חדש? מסלול רכבת חדש? מתחילים פרוייקט לאומי חדש? עד שתראו אפילו גרגר חצץ זז לאותו כיוון פרוייקט יעברו שנים. רוצים דוגמא? כבישי איילון. יותר מ-30 שנה ועדיין לא הסתיים הפרוייקט.

כל אזרח בארץ שמציץ מדי פעם בחדשות יודע מה קורה עכשיו בשדרות, כשהחמאס יורה קסאמים ואתמול היתה הרוגה ראשונה מפגיעה ישירה. ראש הממשלה הגיע לביקור בשדרות ועם טאקט של עכבר צולע הכריז "אין מה לעשות". לא חשוב שכל איש צבא בכיר ששומע את ההודעה חולק לחלוטין על ראש הממשלה, הוא (רה"מ) גם מצליח בשיא חוסר הטאקט גם לייאש את התושבים במחי משפט מטומטם!

אחד האנשים שהחליט לצאת ולעזור, כמו בפעמים קודמות, הוא כמובן ארקדי גאידמק, וארקדי היקר לא אוהב לבזבז ולו שניה מיותרת. כאשר יו"ר השכונות בתיה מטר שלחה לו בערב אחד מכתב ובקשה לעזור לתושבים, למחרת כבר הגיעו אוטובוסים כדי להוציא 3000 איש ל"ריענון". חופשה למשך כמה ימים בבאר שבע ובאשדוד. מי מתנגד לדבר כזה נדיב? כמובן, ראש הממשלה שלנו, שכרגיל מאשים את גאידמק בפופוליזם, אבל אותו ראש ממשלה לא נקף אפילו אצבע אחת במשך זמן רב מאז שהקסאמים נפלו בשדרות. לא ביקור, לא סיוע, כלום, בדיוק כמו ששר הבטחון לא נקף אצבע (וכמה אירוני ששר הבטחון דווקא גר בשדרות).

האם גאידמק עצר כאן? ממש לא. הוא רוצה לעזור ויעלה כמה שיעלה! אז הוא החליט לקחת את גן סאקר בירושלים ולפתוח בו "עיר אוהלים" כמו שפתח בניצנים במלחמת לבנון השניה. מה עירית ירושלים עשתה בתגובה? התנגדה בתירוץ הכי מטומטם שיש, ואני מצטט: ""מנסה בכוח להפוך את תושבי שדרות לקבצנים בלב העיר", ואני שואל את הקוראים: כמה עניים אתם מכירים שמקבלים 3 ארוחות ביום, שתיה חמה וקרה בחינם, פעילות לילדים, מסאג'ים ותרבות, ואפילו עבודה קצרה לילדים שרוצים לעשות כמה שקלים (איסוף אשפה ממקום האוהלים תמורת סכום נחמד לילדים)? אני לא מכיר אפילו עני אחד כזה. אתם מכירים?

העניין עם עיריית ירושלים קרה היום. האם המתין גאידמק? ממש לא. תוך שעה הוא הודיע לעיתונות ולצוות הובלת המשאיות: מקימים את המקום בתל אביב, בפארק הירקון ב"יער בראשית" (שהינו מקום פרטי).

ההנהגה שלנו לא אוהבת את גאידמק. לא ראש הממשלה ולא שר הבטחון שרואים כיצד מיליארד ביצועיסט מחליט ועושה דברים מיידית, בזמן שהממשלה שלנו עסוקה בלהתחבא מפחד. רבים אחרים טוענים כי שיטותיו של גאידמק בעצם מעידות על "קניית אנשים", ואינני מסכים עם אותם אנשים: נכון, נהוג בדרך כלל לתרום בסתר, אך איש מהמיליארדרים הישראליים לא ממש תרם עד כה בסתר. שרי אריסון עשתה טרראם שלם שהקימה בניין בביה"ח איכילוב ונוחי דנקנר עשה מסיבת עיתונאים כדי להכריז כי הוא תורם מחשבים לקריית שמונה. בינתיים נראה כי גאידמק אולי תורם עם פרסום יתר, אך עד כה הוא תורם יותר מכולם ותורם ישירות.

כל הכבוד, מר גאידמק!

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “ארקדי גאידמק, ביצועיסט מדהים

 1. הי חץ
  אני באמת מסכימה שגאידמק תורם המון אבל לי באופן אישי קשה להתעלם מ-2 דברים:
  1.גאידמק לכאורה עשה את הכסף שלו בעסקאות מפוקפקות ששמן נקשר בסחר בנשק.נאמר אף שיש לו קשר למאפיה
  2.הוא הצהיר לא פעם שהוא רוצה להיות ראש עיריית ירושלים
  אז נכון שהמעשים שלו מאוד יפים והא מצטייר בתור ה"סופרמן" שלו אך האם לא שווה לשים לב לכוונות שמאחורי המעשים ולא רק למעשים עצמם?
  תודה ושבת שלום,
  מורן

 2. האתר שלי?? לא ממש.

  האתר ש-DAVID מצביע עליו – גם לא. יש באתר שם עוד איזה קטע ששייך בכלל למוסיקה קלאסית 🙂

  תודה,
  חץ

סגור לתגובות.